مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

سلامت-شما وقتي مي‌‌خواهيد به يك مهماني زنانه برويد آخرين بخشي كه به آن فكر مي‌كنيد چيست؟ بله درست حدس زديد، انداختن سرويس جواهرات. فرقي نمي‌كند يك سرويس سنگين يا ساده؛ ولي بيشتر خانم‌ها جواهراتي دارند كه آن را با لباس مهماني خود هماهنگ مي‌كنند. براي اينكه جواهراتتان با لباس شما هماهنگي داشته باشند و جلوه خاصي به شما ببخشند، راهنماي ما را بخوانيد...

به رنگ پوستتان توجه كنيد: اينكه رنگ پوست شما سفيد، گندمي و يا برنزه و سبزه است، در انتخاب طلا و جواهري كه انتخاب مي‌كنيد اهميت زيادي دارد. اگر پوست شما كاملا سفيد است به جاي طلاي زرد، طلاي سفيد را انتخاب كنيد. اگر پوست شما گندمي است (كه اكثر خانم‌هاي ايراني چنين پوستي دارند) توصيه ما اين است كه از تركيب طلاي زرد و قرمز استفاده كنيد اما اگر اهل برنزه كردن پوستتان هستيد و يا خودتان پوست سبزه‌اي داريد، بد نيست بدانيد جواهراتي كه تركيبي از طلاي زرد و طلاي سفيد باشند روي پوست شما جلوه‌اي فوق‌العاده خواهند داشت.

رنگ نگين را با لباستان هماهنگ كنيد: حتما براي شما هم پيش آمده است كه بخواهيد يك لباس و يا پيراهن زيبا در مهماني به تن كنيد ولي ندانيد كدام رنگ و كدام طلا و جواهر را با آن ست كنيد. در اين موارد يك قانون خيلي آسان وجود دارد و آن اين است كه رنگ نگين آويز گردنبندتان و يا نگين انگشترتان را هم‌رنگ با رنگ لباستان انتخاب كنيد البته اگر زيورآلاتي دقيقا همرنگ با لباستان پيدا نكرديد، مي‌توانيد رنگ لباس و رنگ نگين را جوري با هم هماهنگ كنيد كه رنگ‌هاي مكمل همديگر باشند.

الماس، شيك‌ترين و باارزش‌ترين جواهر شما: اگر به دنبال خريد يك سنگ گرانبها براي سرويس جواهراتتان هستيد، شك نكنيد كه بايد به سراغ الماس برويد. درجه خلوص و عيار الماس براساس وزنش محاسبه مي‌شود و واحد آن قيراط است. فراموش نكنيد اگر مي‌خواهيد يك انگشتر الماس بخريد، انگشترهاي الماسي را انتخاب كنيد كه نگين‌هاي درشت‌تري داشته باشند چون هر چه الماس بزرگ‌تر باشد، قيمت و ارزش آن بيشتر است. يك الماس خوب بايد تراش خوب و زيبايي داشته باشد. رگه‌هاي ناخالصي در آن ديده نشود و درخشان و براق باشد. برليان نام نوعي تراش است كه بر الماس مي‌زنند. در همين لحظه اگر دوست داريد بدانيد انگشتر الماس شما اصل است، روي آن بدميد. اگر سنگ الماس انگشتر شما اصل باشد بخار به سرعت از سطح آن تبخير مي‌شود و اثري از آن باقي نخواهد ماند.

فيروزه را با لباس آبي و يا سفيد استفاده كنيد: ما يك سرويس فيروزه را به عروس خانم‌هاي جوان توصيه مي‌كنيم چون رنگ آبي فيروزه در كنار تور و لباس عروس سفيد، خودش را كاملا نشان مي‌دهد و نمايي مليح و سرد به شما مي‌بخشد. فيروزه با لباس‌هاي مهماني در طيف رنگي آبي روشن تا تيره و سرمه‌اي و آبي نفتي هم بسيار جذاب است. اگر شما جين‌پوش هستيد مي‌توانيد جين‌هاي آبي و سرمه‌اي‌تيره را با يك بلوز آبي روشن و يك جفت گوشواره فيروزه ست كنيد. فيروزه‌هاي موجود در بازار در طيف رنگي سبز و آبي و يا تركيبي از اين دو رنگ وجود دارند. اين را هم بدانيد كه فيروزه رنگ آبي آسماني روشن، مرغوب‌ترين نوع فيروزه است.

مرواريدهاي درشت و گرد را انتخاب كنيد: اگر اهل سادگي هستيد و از زرق و برق جواهرات گريزانيد، بد نيست براي آراستن لباس خود در يك مهماني زنانه، يك سرويس مرواريد را انتخاب كنيد. خوبي مرواريد اين است كه در عين سادگي، بسيار شيك و مدرن به نظر مي‌آيد و شما حتي مي‌توانيد آن را در مهماني‌هاي رسمي‌تر به صورت گردنبند و يا دستبند استفاده كنيد. اگر گردن شما دچار چين و چروك پيري شده است پوشاندن آن با يك و يا چند رديف مرواريد، خيلي زيبا و مناسب سن و سبك شما خواهد بود. شما مي‌توانيد يك گردنبند مرواريد را با يك كت و شلوار و يا كت و دامن در مهماني‌ها بيندازيد. مرواريد را معمولا با قرار دادن دانه‌هاي بسيار ريز درون صدف‌ها كشت مي‌دهند. در هنگام خريد آن مرواريدهايي را انتخاب كنيد كه درشت‌تر و خوش‌فرم‌تر باشند چون ارزش اين مرواريد‌ها بيشتر است.

اگر دنبال رنگي گرم هستيد، ياقوت را انتخاب كنيد: ياقوت قرمز و يا ياقوت دانه‌اناري، تنها جواهري است كه رنگ گرمي دارد. اگر شما پوست روشني داريد، جواهرات ياقوتي روي پوست شما بسيار زيبا خواهند شد. ياقوت را مي‌توانيد با لباس‌هاي براق و يا مخمل در رنگ‌هاي قرمز، نارنجي و آلبالويي استفاده كنيد. البته ياقوت كمتر از سنگ‌هاي قيمتي ديگر طرفدار دارد چون آن را به راحتي نمي‌توان با هر لباسي و هر رنگي ست كرد.

با زمرد رنگي سرد را تجربه كنيد: زمرد يكي از همان رنگ‌هايي است كه سرويسي از جنس آن چشم را به خود خيره مي‌كند. زمرد اين روزها بخشي از ويترين هر جواهرفروشي را از آن خود كرده است و طرفداران زيادي دوست دارند اين رنگ سبز عميق را روي پوست و لباس خود تجربه كنند. شما مي‌توانيد زمرد را با لباس‌هايي به رنگ سفيد، سفيد و سبز و سبز ست كنيد.


نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 22:2 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog